Tarih: Aralık 10, 2020

Koronavirüs Sağlık Çalışanları İçin Meslek Hastalığı Olmalı

Tabip Odası yönetimi Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Gülhan’ı ziyaret etti.

Ziyarette Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak, Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Serkan Güreser ile Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Çağatay Evrim Afşarlar ve Doç. Dr. İhsan Çetin hazır bulundu. Ziyaret hakkında açıklama yapan Dr. Mustafa Azak; şöyle dedi; ”Tüm dünyanın Covid-19 pandemisiyle mücadele ettiği bu zor günlerde çok önemli görevleri icra eden Tıp Fakültemizin kıymetli yöneticileri ile görüşmekten mutluluk duyuyoruz. Bu zorlu süreçte kendileri ve aileleri büyük risk altında olmasına ve birçoğu Covid-19 enfeksiyonuna yakalanmasına rağmen görevlerini aksatmadan yürüten başta hocalarımız ve asistan arkadaşlarımız olmak üzere tüm akademik personele teşekkürü bir borç biliriz.

Tıp Fakültelerinin bir üniversite için ne denli önemli olduğu bu kötü günlerde daha iyi anlaşılıyor. Tıp Fakültesinde öğrenci yetiştiren, her geçen gün sayıları artan asistan hekimlerimizi eğiten aynı zamanda hastanedeki görevlerini büyük özveriyle yürüten akademik kadroların daha fazla kuvvetlendirilmesi gerekmektedir. Fakültemizin akademik kadro ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda değerli Rektörümüzün, idarecilerimizin ve siyasetçilerimizin desteğini beklediğimizi belirtmek istiyorum.

Sayın Dekanımız ve Dekan yardımcılarımızla güncel sorunlar ve hekimlerimizin çalışma şartları hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Ülkemizde Covid-19 enfeksiyonundan kaybettiğimiz hekimler olduğunu üzülerek müşahede ettik ve sağlık çalışanları için bu enfeksiyonun meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiği hakkında hemfikir olduk. Ayrıca asistan hekimlerimizin eğitimleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Meral Gülhan ise tüm akademik personelin canla başla çalıştığını belirtti.

Çorum Tabip Odası’nın hekimlere desteğinin önemli olduğunu söyleyip teşekkürlerini ileten Dekan Gülhan, kısa sürede iade-i ziyarette bulunmak istediklerini kaydetti.

Etiketler
Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.