Tarih: Şubat 27, 2023

MHP, İKİNCİ ÇADIRKENTİ KURDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, deprem bölgesinde ortaya çıkan ısınma ve barınma sorununa çözüm bulmak için daha önce Kahramanmaraş Karaziyaret Mahallesine kurmuş olduğu çadırkennten sonra ikinci çadırkentini de Kahramanmaraş Ilıca Mahallesine kurdukları çadırkent ile devam ettiklerini açıkladılar.

Başkan Karapıçak, çok acı bir tablonun yaşandığı deprem sonrasında verilen mücadeleye MHP Çorum teşkilatı olarak, bulundukları maddi manevi desteklerine devam ettiklerini söyledi.

Depremin ilk günlerinden itibaren deprem bölgesindeki vatandaşların yanlarına giderek, depremzedelerin ihtiyaçlarını gidermek için canla başla çalıştıklarını kaydeden Karapıçak, Kahramanmaraş merkez üssü 11 ili kapsayan ve milyonlarca insanı evsiz bırakan depremin yaralarını sarmayı sürdürdüklerine vurgu yaptı.,

Kahramanmaraş’ın soğuk kış günlerinde dışarda kalan ,enkaz altında yakınlarını bekleyen depremzede vatandaşlar için MHP Çorum İl teşkilatı olarak , ikinci çadırkenti kurarak onların yanında olduklarını gösterdi.

Depremzede vatandaşların yaralarını sarmaya devam edeceklerini belirten Başkan Karapıçak, büyük deprem felaketinin ardından MHP olarak bölgede her türlü faaliyetleri sürdürdüklerini ifade etti.

Çorum İl teşkilatı olarak Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nin Ilıca Mahallesinde İl teşkilatı ve AFAD koordineli bir şekilde ikinci çadırkenti kurduklarını açıklayan Başkan Karapıçak, maddi manevi katkıda bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler
son dakika
Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.